Oranie mini traktorkiem

Na terenie Lublina i okolic wykonujemy usługę: oranie i bronowanie małych powierzchni mini ciągnikiem ogrodniczym VARI. Jest to idealne urządzenie do pracy na niewielkich powierzchniach. Zaletą tej jednoosiowej maszyny są niewielkie gabaryty, dzięki temu traktorek wjedzie w nawet najtrudniej dostępne miejsca. Wszędzie tam gdzie jest wąsko i klasyczny dwu osiowy ciągnik miał by utrudnione manewrowanie, jednoosiowy Vari bez trudu poradzi sobie z każdym zakątkiem działki.

Mikro ciągnik Vari idealny do orania małych powierzchni

Jaki jest cel orania pola lub działki?

Celem takiego zabiegu jest przemieszanie wierzchniej warstwy ziemi. Wymieszanie składników pokarmowych, resztek roślin które zostały na powierzchni działki oraz innych organicznych substancji znajdujących się w warstwie ornej. Przy okazji wykonania zabiegu ziemnego napowietrza się ziemię, a nierówne powierzchnie pozwalają zatrzymać w niej wilgoć.

Micro ciągnik Vari w czasie orania.

Kiedy orać działkę?

Generalnie istotnych jest kilka terminów na oranie działek. Na szczególne uwzględnienie zasługuje orka zimowa. Tą pomimo nazwy należy wykonać przed zimą, kiedy ziemia jeszcze nie jest zmarznięta w jesienne deszcze sprawiają że jest miękka. Zaoraną skibę zostawia się nierozdrobnioną na pola. Działanie mrozu podczas trwania zimy, ma bardzo duży korzystny wpływ na strukturę gleby. Innym dobrym na oranie działek terminem jest oranie wiosenne. Ziemia powinna być już dobrze rozmarznięta, ale nie powinno być zbyt duże błoto które tworzy się na działkach po roztopach. Takie błoto będzie utrudniało pracę traktorowi który będzie się kopał i ślizgał kołami. Odłożoną skibę warto na koniec rozdrobnić broną i glebogryzarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.