strzyżenie żywopłotów

Jedną z wielu usług jakie wykonujemy dla naszych klientów jest strzyżenie żywopłotów Lublin. Żywopłoty które pielęgnujemy i docinamy dzielimy na dwa rodzaje. Żywopłot niski o wysokości metra osiemdziesięciu oraz żywopłot wysoki o wysokości powyżej metra osiemdziesięciu. Te niekiedy sięgają nawet pięciu metrów. W tym drugim przypadku, zabieg taki jak przycinanie wymaga użycia drabinki lub podestu roboczego. Czyli mówiąc inaczej rusztowania. Usługę tą świadczymy na terenie miasta Lublin oraz w promieniu do trzydziestu kilometrów od granicy miasta. Przycięte końcówki żywopłotu zgrabimy i zwieziemy w wyznaczone przez zamawiającego usługę miejsce, tak aby nie szpeciły trawnika na obsługiwanej przez nas posesji. Jeśli inwestor sobie zażyczy za dodatkową opłatą zabierzemy je zupełnie z działki.

Każdy ładny ogród okala żywopłot
Ogródek za bliźniakiem

Kiedy przycinać żywopłot?

Pierwsze strzyżenie żywopłotów Lublin powinno nastąpić na przełomie marca i kwietnia. W czasie kiedy nie występują już silne mrozy i silne przymrozki. Jeśli rośliny są jednoroczne pierwsze ich cięcie należy wykonać na wysokości około trzydziestu – czterdziestu centymetrów od ziemi. Wiosenne strzyżenie powinno się odbyć bez względu na fakt czy chcemy uzyskać żywopłot o określonym kształcie czy tak zwany nieformowany. Cięcie dużej ilości rośliny licząc od jej wierzchołka spowoduje mocne zagęszczenie w niższych partiach zielonych. Dzięki temu zabiegowi w przyszłości pomiędzy roślinami nie będzie prześwitów, a nasadzone krzewy zaczną wrastać w siebie nawzajem. Żywopłot powinno się przycinać co najmniej dwa razy w sezonie. Warto jednak pamiętać aby ostatnie cięcie odbyło się w pierwszej dekadzie sierpnia. Termin ten jest bezpośrednio związany z zagojeniem się ran po cięciu na roślinach. Cięcie w późniejszej jesiennej porze może spowodować chorowanie i rozwijanie się grzyba na oporządzonych łodygach roślin.

Przycięte rośliny należy zasilić nawozem wieloskładnikowym na bazie azotu. Azot pozwoli na szybki rozrost przycinanych żywopłotów. Dzięki niemu rośliny będą silne i zdrowe. Obcięte pędy po rozdrobnieniu w maszynie można użyć jako naturalny nawóz organiczny. Iglaki lubiące kwaśną glebę nawozić można również fusami z kawy.

W przypadku dodatkowych pytań zadzwoń do naszego pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *