Strzyżenie żywopłotów Lublin.

Jedną z usług jakie wykonujemy dla naszych klientów jest strzyżenie żywopłotów. Żywopłoty które pielęgnujemy i docinamy dzielimy na dwa rodzaje. Żywopłot niski o wysokości metra osiemdziesięciu oraz żywopłot wysoki o wysokości powyżej metra osiemdziesięciu. Ten drugi w przypadku zabiegów takich jak przycinanie wymaga użycia drabinki lub podestu roboczego. Usługę tą świadczymy na terenie miasta Lublin oraz w promieniu do trzydziestu kilometrów od granicy miasta. Przycięte końcówki żywopłotu zgrabimy i zwieziemy w wyznaczone przez zamawiającego usługę miejsce, tak aby nie szpeciły trawnika na obsługiwanej przez nas posesji.

Kiedy przycinać żywopłot?

Pierwsze cięcie żywopłotu powinno nastąpić na przełomie marca i kwietnia. W czasie kiedy nie występują już silne mrozy i silne przymrozki. Jeśli rośliny są jednoroczne pierwsze ich cięcie należy wykonać na wysokości około trzydziestu – czterdziestu centymetrów od ziemi. Wiosenne strzyżenie powinno się odbyć bez względu na kat czy chcemy uzyskać żywopłot formowany czy nieformowany. Cięcie dużej ilości rośliny licząc od jej wierzchołka spowoduje mocne zagęszczenie w niższych partiach zielonych. Dzięki temu zabiegowi w przyszłości pomiędzy roślinami nie będzie prześwitów, a nasadzone krzewy zaczną wrastać w siebie nawzajem. Żywopłot powinno się przycinać co najmniej dwa razy w sezonie. Warto jednak pamiętać aby ostatnie cięcie odbyło się w pierwszej dekadzie sierpnia. Termin ten jest bezpośrednio związany z zagojeniem się ran po cięciu na roślinach. Cięcie w późniejszej jesiennej porze może spowodować chorowanie i rozwijanie się grzyba na oporządzonych łodygach roślin.

Przycięte rośliny należy zasilić nawozem wieloskładnikowym na bazie azotu. Azot pozwoli na szybki rozrost przycinanych żywopłotów. Dzięki niemu rośliny będą silne i zdrowe. Obcięte pędy po rozdrobnieniu w maszynie można użyć jako naturalny nawóz organiczny.

W przypadku dodatkowych pytań zadzwoń do naszego pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.