Przycinanie drzew i krzewów Lublin

Na terenie miasta Lublin, oraz w promieniu trzydziestu kilometrów wykonujemy usługę przycinanie drzew i krzewów. Zajmujemy się zarówno drzewami ozdobnymi niskimi do trzech metrów i jak i wyższymi, powyżej trzech metrów.

Kiedy przycinać drzewa owocowe? Niewątpliwie okres przycinania drzew owocowych jest bardzo istotny. Czynność tą najlepiej wykonać późną zimą ewentualnie wczesną wiosną. Okres ten daje gwarancje że produkcja soków wewnątrz drzewa, oraz zasilanie nimi przyciętych gałęzi nie osłabi drzewa, i nie będzie ono narażone na choroby. Zabieg przycięcia drzewa owocowego pozwala pozostałym na drzewie żyjącym gałęziom lepiej odżywić rosnące owoce. Dzięki takim pielęgnacjom owoce będą większe i smaczniejsze. Podobne cięcia można wykonać wiosną i latem. Podczas przycinania gałęzi w lecie warto usunąć wszystko co zacienia koronę drzewa. Nie zaleca się przycinania gałęzi drzew owocowych jesienią.

Przycinanie drzew iglastych. Jeśli drzewo ma więcej niż jeden pęd wierzchołkowy, usuwamy najsłabsze. Tak aby został najsilniejszy. Zabieg można również wykorzystać do formowania oczekiwanego kształtu. Cięcie należy wykonać w taki sposób aby roślina zwężała się przy wierzchołku. Najlepszy okres do przycinania drzew iglastych to przełom kwietnia i maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.