Przycinanie drzew

Przycinanie drzew – Na terenie miasta Lublin, oraz w promieniu trzydziestu kilometrów od granicy administracyjnej miasta, wykonujemy usługę. W przypadku większej odległości do ceny usługi należy doliczyć koszty dojazdu.

Zajmujemy się zarówno drzewami dużymi jak i małymi. Ozdobnymi oraz owocowymi. Niskimi do trzech metrów i jak i wyższymi, nawet powyżej dziesięciu metrów. Skupiamy na się na zabiegu prześwietlania. Jak również wycinamy stare i chore gałęzie, które przeszkadzają się rozwijać młodym i zdrowym pnączom.
ogród naszego klienta
Domy budowane w szeregu mają małe ale najczęściej zadbane ogrody.

Przycinanie drzew owocowych

Kiedy przycinać drzewa owocowe? Niewątpliwie okres przycinania drzew owocowych jest bardzo istotny. Szczególnie dla ich dalszego zdrowego wzrostu. Czynność tą najlepiej dla drzewostanu wykonać późną zimą ewentualnie wczesną wiosną. Okres ten daje największą szansę że produkcja soków wewnątrz drzewa, oraz zasilanie nimi przyciętych gałęzi nie osłabi głównego pnia. A co za tym idzie będzie ono narażone na choroby. A jeśli tak to zagrożenie będzie zminimalizowane. Pracę tą najlepiej zlecić specjalistom świadczącym na lokalnym rynku usługi ogrodnicze. Zabieg przycięcia drzewa owocowego pozwala pozostałym na drzewie żyjącym gałęziom lepiej odżywić rosnące owoce. Dzięki takim pielęgnacjom owoce będą większe i smaczniejsze. Na pewno będą lepszej jakości. Minusem jest mniejsza ilość owoców. Podobne cięcia można wykonać wiosną i latem. Podczas przycinania gałęzi w lecie warto usunąć wszystko co zacienia koronę drzewa. Nie zaleca się przycinania gałęzi drzew owocowych jesienią.

Przycinanie drzew iglastych. Jeśli drzewo ma więcej niż jeden pęd wierzchołkowy, usuwamy najsłabsze pędy. Tak aby został tylko jeden, najsilniejszy. Zabieg można również wykorzystać do formowania oczekiwanego lub zaplanowanego wcześniej kształtu. Cięcia należy wykonać w taki sposób aby roślina zwężała się przy wierzchołku. Te pracę również proponuję zlecić ogrodnikom. Odbędzie się to na pewno sprawniej i bezpieczniej dla rośliny. Za tą usługą zapłacić od trzydziestu nawet do dwustu złotych za drzewo. Najlepszy okres do przycinania drzew iglastych to przełom kwietnia i maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *