Systemy nawadniania

W dobie automatyzacji systemów domowych osobom posiadającym mało wolnego czasu na prace ogrodowe, oraz posiadaczom ogrodów oczekującym komfortu polecamy montaż systemów nawadniania ogrodów i trawników.

Działanie systemu nawadniania Rośliny ogrodowe aby były zdrowe i ładne wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z podstawowych jest regularne nawadnianie. Latem, zwłaszcza podczas upałów kiedy parowanie jest duże ładny ogród wymaga od użytkownika regularnych pomiarów wilgoci gleby. Aby zaoszczędzić Wasz czas zamontujemy dla was system który sam będzie włączał się o wybranej porze i dostarczał glebie odpowiednią ilość wody. Istnieje możliwość montażu specjalnych czujników prowadzących pomiary. System, w takim przypadku sam wzbudzi odpowiednie sekcje w taki sposób aby woda zraszała te części ogrodu które wymagają tego najbardziej. Alternatywną opcją jest uruchamianie zraszania za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie komórkowym.

Cały system ogrodowy podzielony jest na sekcje które zasilane mogą być przez główne źródło w różnym nasileniu. W zależności od zapotrzebowania roślin w bezpośrednim zasięgu sekcji można zmieniać konfigurację pracy. Dzięki takim rozwiązaniom mamy pewność że ilość wody będzie dostosowana do indywidualnych wymagań roślin. Niektóre systemy nawadniania można zaopatrzyć w czujniki deszczu, które w przypadku obfitych opadów czasowo zablokują działanie całego systemu lub poszczególnych sekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.